Історія селища Октябрське
Селище Октябрське (до 1930р. - Хутір Октябрський) заснований в 1926 році. Першими засновниками Жовтневого були в основному жителі села Старий Керменчик до них доєднались люди, котрі прибували з прилеглих населених пункті. Влаштувавшись до зимівлі в куренях до жовтневих свят, поселенці назвали майбутній селище на честь Великого Жовтня - хутором Октябрським. До 1930-32 років на хуторі Октябрському вже було близько 60 хат, побудованих з саману, вкритих очеретом і соломою. У 1934 році тут почала працювати 3-х класна школа, яка перебувала в одному приміщенні з конторою. У 1935 році були побудовані перші 9 кам'яних будиночків. У повоєнні роки на поселення в село Октябрське прибуло багато сімей з села Времівка, Новопетриківка, Красноармійського району та із Західної України. У 2015 році на виконання положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» назву селища було змінено на Керменчик.
У липні 1962 року в селі Октябрське була організована сільська рада, а її головою став колишній зав. відділом культури Тихонов Михайло Максимович. Сільській раді підпорядковані населені пункти - селище Новодонецьке село Новомайорське. На території ради перебувало багатогалузеве господарство радгоспу Керменчик, який займав площу 11,5 тис.га орної землі.
Наша рада займала одне з провідний місць в районі з благоустрою селища. В селищі зведені два готелі на 50 місць кожен, розширив свої площі місцевий ФАП, побудований дитячий садок на 140 місць, школа на 380 навчальних місць, переведено в упорядковане приміщення поштове відділення, відкрито АТС на 50 номерів, відкрито 2 магазини , введено в дію нове приміщення їдальні на 50 посадкових місць, побутова майстерня. З 1970 по 1974 рік комсомольці радгоспу Керменчик побудували прекрасний спортивно-оздоровчий комплекс при Октябрській середній школі зі стрілецьким тиром, спортивною роздягальнею на стадіоні. У 1977 році в Октябрсткому побудований будинок культури на 500 посадочних місць зі спортивним залом та іншими культурно-побутовими приміщеннями. У 1978 році сільська рада перейшла в нову спеціально збудовану адміністративну будівлю. За 1966-1975гг силами будівельного цеху радгоспу Керменчик в селищі було побудовано понад 120 будиночків, з'явилися нові 2 вулиці. До 1993 року всі вулиці селища заасфальтовані.
В наш час на території сільської ради функціонують: ФАП селища Керменчик, ФП селища Новодонецьке, ФП села Новомайорське, Октябрська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Октябрський СБК, Новомайорський СБК, Дошкільний навчальний заклад селища Октябрське, 2 сільські бібліотеки, у центрі селища Керменчик будується Храм Андрія Первозванного. Послуги житлово – комунального господарства на території сільської ради надають 3 суб’єкти господарювання: КП «Октябрське», ФОП «Гринчук Г.В.» та ТОВ «Вода – сервіс», які надають послуги водопостачання населенню та установам. Торгівельне обслуговування на території сільської ради відбувається приватними підприємцями: 11 продовольчих магазинів: 9 магазини мають в своєму асортименті товари промислової групи, 1 магазин господарських товарів, 1 ветеринарна аптека. На території сільської ради знаходяться 1 поштове відділення в селищі Керменчик, яке надає населенню всі необхідні послуги. На території ради встановлені і діють дві вежі оператора мобільного зв’язку Vodafone та одна вежа Київстар. Також надаються послуги стаціонарного зв’язку «Укртелеком». Послуги комп’ютерного зв’язку «Інтернет» надає ТОВ «ФТІКОМ».